Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
17. 11. 2005
RTV PRETPLATA OD DECEMBRA
BEOGRAD, 17.11.2005. – Elektroprivreda Srbije počela je potrošačima da dostavlja obaveštenja o tome da će se, od decembra, na računima za električnu energiju nalaziti i stavka o plaćanju TV pretplate u iznosu od 300 dinara. Uručivanje obaveštenja građanima usledilo je nakon što su Elektroprivreda i Radio-televizija Srbije potpisale ugovor o naplati TV pretplate preko obračuna za struju. Dogovoreno je da se na jedinstvenom računu nađu iznosi za potrošene kilovat-sate i TV pretplata. Račun će biti jedinstven, ali će u njemu, uz ukupno zaduženje, biti jasno izdvojeni iznosi za potrošenu struju, pretplatu i porez. Objedinjeni računi biće uručeni svim vlasnicima brojila, ali zahteve za oslobađanje plaćanja pretplate za radio i televizijske prijemnike u RTS-u će moći da predaju oni potrošači koji u objektima sa brojilom nemaju TV ili radio-prijemnik, kao i vlasnici vikendica. Domaćinstva čiji su članovi vlasnici dva ili više stanova ili vikendica plaćaju pretplatu samo za jedan prijemnik. Pravna lica plaćaju pretplatu u zavisnosti od broja zaposlenih – po 300 dinara na svakih 20 zaposlenih. Obavezu da plaćaju TV pretplatu neće imati ni socijalne ustanove, škole, bolnice i diplomatsko-konzularna predstavništva. Potrošači bi račun sa stavkom o plaćanju TV pretplate trebalo da dobiju sredinom sledećeg meseca. Elektroprivreda Srbije se dugo protivila ovakvom sistemu naplate ali su na kraju ipak prihvatili preporuku Vlade Srbije. U EPS su tvrdili da će u slučaju spajanja dva računa u jedan naplata biti smanjena za sedam odsto ili za oko 280 miliona dinara mesečno.
-
Nema komentara.













