Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
19. 11. 2005
RADIO SREMU VRAĆENA FREKVENCIJA
RUMA, 19.11.2005. – Radio Srem Ruma ponovo emituje program na svom talasu nakon 12 dana "tišine", jer im je frekvenciju na 102,7 MHz poslednjeg dana oktobra grubo oteo beogradski "Radio Tri". Intervencijom Republičke agencije za telekomunikaciju, "Trojki" je naloženo da u roku od dva dana prestane sa radom i o tome obavesti, a u protivnom Agencija će biti prinuđena da postupi u skladu sa odredbama Zakona o telekomunikacijama. Kako u skladu sa odredbama zakona Radio "Tri" nije imao propisanu dozvolu i neovlašćeno je koristio radio frekvenciju i time načinio prekršaj za koji sleduje novčana kazna od 60.000 dinara. “Uvidom u evidenciju dozvola koje se vode u Ministarstvu za kapitalne investicije - sektor za telekomunikacije, utvrđeno je da pomenuta beogradska radio stanica nije evidentirana i radi bez dozvole, a njihove emisije prouzrokuju štetne smetnje Radio Sremu u Rumi i naloženo im je da prekinu sa emitovanjem programa. Imali smo punu podršku ne samo brojnih medija, novinarskih udruženja, već i Agencije, Narodne kancelarije i ostalih koji su se angažovali da se problem reši. U suprotnom, ovo bi bilo solidarisanje sa hajdučijom u etru”, kaže direktor Radio Srem Ruma Zorica Borojević.
-
Nema komentara.













