Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
23. 11. 2005
ATIPIČNA PRIVATIZACIJA
BEOGRAD, 23.11.2005. – Dragan Bosiljkić, koji je u Agenciji za privatizaciju zadužen za privatizaciju medija, kaže da "veoma mali broj medija ima svoje nepokretnosti, samo desetak posto". "Oni uglavnom raspolažu samo opremom i rade u opštinskim prostorijama", kaže Bosiljkić i ocenjuje da će privatizacija medija biti "vrlo atipična". “Mala je opasnost da vlasnik menja delatnost preduzeća, jer će se mediji kupovati da se preko njih ostvaruje uticaj i profit. Najmanje će biti novinara kao viška, veća je mogućnost da se kao višak pojave zaposleni u pratećim službama. U svakom slučaju, deo kupoprodajnih ugovora biće socijalni programi”, ističe Bosiljkić.
-
Nema komentara.













