Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
30. 11. 2005
NOVINARI NAPUSTILI KONFERENCIJU ZA NOVINARE
GORNJI MILANOVAC, 30.11.2005. – Dopisnici beogradskih medija i novinari lokalnih glasila juče su napustili konferenciju za novinare Opštinskog odbora Srpskog pokreta obnove u Gornjem Milanovcu zbog uvreda koje su na njihov račun izrekli članovi i odbornici lokalnog parlamenta iz te partije. Povod za uvrede bilo je pisanje Večernjih novosti da je nova odbornička većina u Skupštini opštine za vršioca dužnosti direktora lokalne televizije imenovala predsednika Opštinskog odbora SPO-a Božidara Vučetića, suprotno Zakonu o radio-difuziji, jer predsednik političke partije ne može da bude na čelu javnog preduzeća za informisanje. Odbornik Ljubinko Drašković rekao je da je Vučetić podneo ostavku na mesto predsednika 14. oktobra, danom imenovanja, a da su "novinari lažovi i da rade po diktatu". Novinari su pokušali da objasne da to nije tačno, jer im je pre tri dana sam Vučetić izjavio da nije upoznat sa tim članom Zakona, ali vređanje je nastavljeno pa su svi novinari napustili konferenciju. Predsednik Aktiva novinara Gornjeg Milanovca Petar Jeremić o tom slučaju je obavestio Udruženje novinara Srbije, zahtevajući da se stane na put vređanju i omalovažavanju koje dolazi iz stranke čiji je član ministar za informisanje. On je rekao da je imenovanje Vučetića "klasično kršenje zakona", a da su novinari to samo konstatovali.
-
Nema komentara.













