Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
09. 12. 2005
KAKO DO SAMOREGULACIJE MEDIJA
BEOGRAD, 9.12.2005. – U Beogradu je danas održan okrugli sto čija je tema bila – samoregulacija medija. Samoregulacija medija može se postići zajedničkim etičkim kodeksom relevantnih udruženja novinara i uspostavljanjem Saveta medija, ocenili su učesnici okruglog stola. Koordinator za zakonodavne inicijative Komiteta pravnika za ljudska prava Dejan Milenković rekao je da je prvi deo samoregulacije jedinstven etički novinarski kodeks i stvaranje Saveta medija, ako želi da se stvori adekvatan moralni okvir u novinarstvu. Član Saveta za štampu i glavni i odgovorni urednik novinske agencije Beta Dragan Janjić rekao je da Udruženje novinare Srbije i Nezavisno udruženje novinara Srbije rade na stvaranju zajedničkog kodeksa, koji bi trebalo da bude završen do kraja ove godine. Predsednik UNS-a Ninoslav Brajović kaže da je samoregulacija najbolji i možda jedini način za unapređenje etičkih standarda i sprečavanje deprofesionalizacije medija.
-
Nema komentara.













