Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
12. 12. 2005
PREDSEDNIK OPŠTINE TRAŽI SMENE U DOPISNIŠTVU RTS
VRANJE, 12.11.2005. – Predsednik opštine Vranje Miroljub Stojčić izrazio je juče nezadovoljstvo radom dopisništva Radio-televizije Srbije u tom gradu i zatražio od direktora Televizije Beograd smenu na čelu dopisništva. Predsednik vranjske opštine zatražio je da bude smenjena urednica dopisništva Miljana Okiljević-Nikolić. "Novinari dopisništva RTS u Vranju sve pozitivno marginalizuju, a od drugih, manje bitnih događaja, prave senzacije", navodi se u pismu predsednika opštine direktoru Televizije Beograd. Stojičić je, takođe, zatražio da se u roku od 30 dana izvrše kadrovske promene u dopisništvu RTS u Vranju i zapretio da će, u suprotnom, opština uskratiti pravo RTS-u na korišćenje opreme i prostorija, čiji je vlasnik. Šef dopisničke redakcije RTS Miloš Tanasković ocenio je zahteve predsednika opštine Vranje kao "nedopustivo mešanje" u uređivačku politiku RTS i odbacio optužbe o senzacionalističkom izveštavanju. "Da li smo senzacionalisti zbog toga što moramo pratiti događaje od državnog interesa, kako bismo se konačno i definitivno izborili za ono što se zove teritorijalni integritet ove zemlje na tako trusnom području kakvo je jug Srbije", navodi se u Tanaskovićevom odgovoru. Nezavisni novinari i dopisnici beogradskih redakcija iz Vranja za ponedeljak su zakazali konferenciju za novinare na kojoj će govoriti o pritiscima lokalnih vlasti na medije. Predsednik opštine Vranje i ranije je imao primedbe na izveštavanje privatnih "Vranjskih" novina i "OK radija".
-
Nema komentara.













