Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
17. 12. 2005
FREKVENCIJE: KO KOGA SAPLIĆE?
BEOGRAD, 17.12.2005. – Nastavljeno je međusobno optuživanje za neodržavanje konkursa za podelu frekvencija između dve agencije i jednog ministarstva. Republička agencija za telekomunikacije (Ratel) odbacila je optužbe da onemogućava sprovođenje Plana raspodele frekvencija medijima i optužila Ministarstvo za kapitalne investicije da je onemogućava da radi. Predsednik Upravnog odbora Ratel-a Jovan Radunović kazao je da ta agencija formirana, ali da joj nije omogućen rad, jer Vlada Srbije nije obezbedila prostor i potrebna tehnička sredstva. On je na konferenciji za novinare optužio Ministarstvo za kapitalne investicije da onemogućava uvid u baze podataka i rad kontrolnih mernih centara, da ne snabdeva Agenciju kompjuterima i potrebnim softverom i da namerava da promeni zakon, kako bi postojeće stanje bilo legalizovano. Radunović je zatražio od Vlade Srbije da omogući Agenciji da izvrši svoje zakonske obaveze, a da resorna ministarstva uzmu u razmatranje sve dopise i dokumenta koja su im do sada upućena. Radio-difuzna agencija optužila je ranije Ratel da sprečava usvajanje Plana raspodele frekvencija i zatražila od Vlade Srbije da nadležno ministarstvo preuzme nadležnost te agencije.
-
Nema komentara.













