Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
19. 12. 2005
UREDNIKU ČETIRI MESECA ZATVORA
PROKUPLJE, 19.12.2005. – Opštinski sud u Prokuplju osudio je glavnog i odgovornog urednika Televizije Kuršumlija Slavka Savića na četiri meseca zatvora, uslovno na godinu dana, zbog klevete i uvrede odbornika lokalne vladajuće koalicije Slavka Ilića. Savić je kažnjen zbog uvredljivih SMS poruka građana, koje su emitovane u emisiji "Večeras zajedno". Prema njegovim rečima, Ilićeva tužba usledila je posle tri krivične prijave opštinskih vlasti protiv TV Kuršumlija zbog njenih kritičkih stavova prema pojedinim odbornicima lokalnog parlamenta. Savić je rekao da nije znao da su se SMS poruke odnosile na Ilića, jer je navođen samo nadimak Bole. Povod za poruke bio je postupak protiv Ilića zbog navodne krađe flaše vinjaka u jednoj prodavnici, zbog čega je privođen u policiju i potom mu je suđeno u sudu u Kuršumliji.
-
Nema komentara.













