Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
23. 12. 2005
"TRANSFORMACIJA RTV NS NIJE SPORA"
NOVI SAD, 23.12.2005. – Direktor Radio-televizije Novi Sad Petar Jovanović odbacio je navode predstavnika saveta manjina. Savet manjinskih nacionalnih zajednica iz Vojvodine nedavno je tražio ostavke u RTV Novi Sad zbog sporosti transformacije te kuće u pokrajinski radiodifuzni servis. Jovanović je rekao da se transformacija RTV Novi Sad odvija prema utvrđenoj dinamici i da deobni bilans, pripremljen još pre dve godine, može da bude usvojen kada to odluči Vlada Srbije. Direktor RTV Novi Sad je odbacio navode o smenjivanju odgovornih urednika i suspenzijama novinara u redakcijama na jezicima manjina. Prema njegovim rečima, smanjenje broja zaposlenih pratile su promene u organizaciji poslovanja, a RTV NS je organizovan u skladu s preporukama revizorske agencije koju je Radio-televizija Srbije angažovala pre dve godine. Jovanović je precizirao da Radio Novi Sad trenutno emituje deset sati dnevno programa više na jezicima manjinskih zajednica, u odnosu na program na srpskom jeziku. Prema njegovim rečima, predstavnici sindikata u toj medijskoj kući, koji su uz savete nacionalnih zajednica zatražili smenu aktuelnog rukovodstva RTVNS, nisu reprezentativni i autentični.
-
Nema komentara.













