Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
28. 12. 2005
RTS ISPLAĆUJE DUG
BEOGRAD, 28.12.2005. – Prva rata zaostalih honorara radnicima Radio-televizije Srbije biće isplaćena narednih dana. Kako je rekao koordinator sekcije Samostalnih novinara Nezavisnog udruženja novinara Srbije Dejan Kožul, 50 miliona dinara biće uplaćeno narednih dana honorarnim saradnicima RTS-a, a ostala dugovanja za oko 2.000 honorarnih saradnika, s kojima su u junu prekinuti ugovori, biće uplaćena u dve rate početkom sledeće godine. RTS je NUNS obavestio o tome da RTS na osnovu rezultata rada u decembru, posluje bolje i da je na osnovu toga doneta odluka da prva rata duga bude isplaćena do kraja decembra. Kožul je pre protesta honorarnih saradnika ispred zgrade RTS-a rekao da su oni u proteklih pet-šest meseci probali da stupe u kontakt sa Upravnim odborom RTS-a i da je protest organizovan jer od njih nisu dobili povratne informacije. "Odlučili smo da organizujemo mini-protest ispred zgrade RTS-a, kako bismo i njima i svim poslodavcima u Srbiji ukazali na to da je takvo ponašanje nedopustivo. Protest je uspeo jer smo dobili šta smo hteli. Saopštenje u kom se navodi da će dug biti isplaćen izdato je 23. decembra, dan pošto je NUNS najavio proteste", kaže Kožul.
-
Nema komentara.













