Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
29. 12. 2005
USPEŠNO UZ SARADNJU MEDIJA
NOVI SAD, 29.12.2005. – Pokrajinsko izvršno veće protekle godine bilo je najzastupljenije u medijima zahvaljujući svojim aktivnostima, ali i radu novinara, kazao je juče Milorad Đurić, pokrajinski sekretar za informisanje, pozdravljajući, u svečanom holu zgrade Izvršnog veća AP Vojvodine, na već tradicionalnom novogodišnjem koktelu, predstavnike medija koji prate rad PIV-a. On je, sumirajući rezultate, kazao da je zadovoljan kako je protekla godina i istakao da je velika pažnja bila posvećena informisanju manjina jer, kako je istakao, svaka kultura ima pravo na informisanje na svom jeziku, što predstavlja očuvanje identiteta Vojvodine. Novinare je pozdravio i pokrajinski premijer Bojan Pajtić i, uz čestitke za Novu godinu, istakao da je prošla godina bila uspešna. ”Pokrajinska administracija se pokazala kao najštedljivija u zemlji jer nije bilo povećanja plate”, kazao je Pajtić, naglašavajući da nije bilo ni afera. On je najavio i planove za smanjenje pokrajinske administracije u sledećoj godini za 112 zaposlenih, što je veliki broj u odnosu na to koliko ima zaposlenih. Pajtić je ponovio da će sledeća godina biti razvojna, shodno mogućnostima, odnosno sredstvima kojima pokrajina raspolaže, ali i da će velika pažnja biti posvećena štednji i pomoći najugroženijima.
-
Nema komentara.













