Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
23. 01. 2006
RTV NIŠAVA U MRAKU ZBOG DUGA
NIŠ, 23.1.2006. – Pozajmljivanjem struje od komšija, za sada samo za radijski program, i traženjem načina da obezbedi sredstva za namirenje duga od oko 600 hiljada dinara, menadžment romske RTV Nišava pokušava da reši problem nastao pred kraj prošle sedmice, kada im je isključena struja. “Niko nas, pre no što su došli radnici Elektrodistribucije da "iseku struju" nije opomenuo, upozorio ili predložio da dug izmirimo na rate.” Direktor RTV "Nišava" Ferhat Saiti pokušao je da interveniše u Elektrodistribuciji i dogovori se sa njima oko otplate duga, ali su njihovi radnici tada bili u štrajku. “Televizijski program nismo u mogućnosti da emitujemo, a radio radi uz pomoć komšija koji su nam "pozajmili" struju” , rekao je za Glas Turkijan Redžepi, urednik RTV Nišava. Prema njegovim rečima, RTV Nišava, čiji je program namenjen romskoj nacionalnoj manjini, informisanju i emancipaciji Roma i promociji romske nacionalne manjine, finansira se ličnim sredstvima i skromnim donacijama nevladinih organizacija. “Spremni smo da namirimo svoj dug za struju, ali smatramo da to ne sme da utiče na emitovanje našeg programa, koji je specifičan, i veoma značajan za romsku nacionalnu manjinu u ovom delu Srbije. Donacije našoj medijskoj kući su simbolične, pa se snalazimo kako znamo i umemo”, rekao je Redžepi. Kako se saznaje u elektrodistribuciji "Jugoistok", u ovom preduzeću spremni su da se dogovore sa RTV Nišava, ako ova televizija reši da dug plati u ratama, u dogovorenom iznosu.
-
Nema komentara.













