Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
06. 02. 2006
NA BRZAKA
KRAGUJEVAC, 6.2.2006. – U RTV Kragujevac smatraju da je privatizacija pre dobijanja regionalne frekvencije neprihvatljiva. Agencija za privatizaciju odlučila je da se Radiotelevizija Kragujevac i nedeljnik Svetlost, dva najuticajnija medija u Kragujevcu, privatizuju po ubrzanom postupku, što je izazvalo burne reakcije zaposlenih u obe medijske kuće, ali i Skupštini grada, koja je osnivač RTK. U Agenciji tvrde da nema razloga za zabrinutost, dok u RTK i Svetlosti smatraju da se Agencija stavila na stranu potencijalnog kupca i da namerava da za “male pare proda poslovnu zgradu u strogom centru grada”. Prema rečima generalnog direktora RTK Borisa Jovanovića u ovom slučaju se ne radi o poštenoj privatizaciji, nego o otimačini. Istog mišljenja je i zamenik gradonačelnika Kragujevca Saša Milenič, koji kaže da će lokalna samouprava učiniti sve da zaštiti svoje interese u ovoj medijskoj kući. Jovanović i predsednik Upravnog odbora nedeljnika Svetlost Ankica Vesić su od obe novinarske asocijacije u Srbiji (UNS i NUNS) zatražili da organizuju okrugli sto na temu ubrzane privatizacije medija, smatrajući da isti ili slični problemi muče i ostale, pre svega lokalne informativne kuće. “Ubrzana privatizacija znači da se neće vršiti procena vrednosti kapitala, već će se oba preduzeća prodavati po korigovanoj knjigovodstvenoj vrednosti. Odlukom da se ide u ubrzanu privatizaciju, ostavljeno je vrlo malo vremena da se potpiše novi kolektivni ugovor, socijalni i investicioni programi i podele besplatne akcije”, smatraju Jovanović i Vesić.
-
Nema komentara.













