Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
10. 03. 2006
POPUST ZA FREKVENCIJE DO 20 ODSTO
BEOGRAD, 10.03.2006. – Stav Saveta za radiodifuziju je da se ne objavljuju ni broj ni imena onih koji su konkurisali za dobijanje televizijskih ili radio frekvencija dok konkurs ne bude okončan, izjavio je juče Aleksandar Vasić, zamenik predsednika Saveta. Članove saveta zanimaće samo ispunjenje zakonskih uslova za dobijanje frekvencija i ništa drugo. Uslovi, kako napominje Vasić, neće moći da se menjaju tokom konkursa pa pojedine primedbe iz medija na visinu propisanih naknada za dobijanje frekvencija ne mogu biti uzete u obzir. Mediji su imali priliku da zahtevaju povoljnije uslove od zakonodavca dok je bilo vreme, a jedino što u okviru propisa može da se uradi jeste određivanje popusta od najviše 20 odsto. ”Naravno, o izmeni visine naknade može se raspravljati samo u roku od šest meseci od početka emitovanja. U tom periodu biće praćen rad emitera i da li on ispunjava sve uslove za ostvarivanje maksimalnog dozvoljenog popusta. Članovi Saveta nisu pisali zakon i to oni koji konkurišu moraju da shvate. Smatram da su naknade za dobijanje radio-frekvencija previsoke i da je trebalo da budu upola manje. To je stav i drugih članova saveta, ali mi nismo zakonodavac već zakon moramo da sprovodimo. Da li su neke TV stanice koje isključivo emituju program namenjen deci ili, na primer, sadržaje iz oblasti kulture u nepovoljnijem položaju kada je reč o naknadi, pitanje je za zakonodavca i one koji su učestvovali u kreiranju propisa. Za nas postoje tri vrste emitera - javni servis, komercijalne televizije i radio-stanice i civilne, odnosno lokalne”, rekao je Vasić.
-
Nema komentara.













