Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
11. 03. 2006
MEDIJI POTPISALI KODEKS PONAŠANJA
PODGORICA, 11.03.2006. – Većina medija u Crnoj Gori i novinarskih udruženja potpisali su Kodeks ponašanja medija u predreferendumskom periodu. Kodeks je sačinilo Udruženje nezavisnih elektronskih medija Crne Gore. Kodeks se odnosi na crnogorske i elektronske i štampane medije, a u četvrtak, 16. marta, u Beogradu, biće predstavljen medijima iz Srbije koji se distribuiraju ili gledaju u Crnoj Gori i ponudjen na potpisivanje. Potpisnici Kodeksa dobrovoljno su se obavezali da će poštovati principe nezavisnog, objektivnog, fer i balansiranog izveštavanja o kampanjama svih zainteresovanih strana pred referendum o državnom statusu Crne Gore 21. maja. Prema Kodeksu, mediji će podržavati i promovisati različite političke stavove i mišljenja i neće dozvoliti privilegovan status ni jednom od dva bloka učesnika u referendumskoj kampanji. Izveštavanje o redovnim poslovima i radu državnih organa, funkcionera i članova vlade, ne sme se zloupotrebljavati u cilju promovisanja političkih ideja. Potpisnici Kodeksa neće podsticati, niti koristiti govor mržnje, a shodno tom dokumentu, oni treba da dozvole mogućnost kupovine vremena i prostora za političko oglašavanje svih zainteresovanih političkih subjekata pod ravnopravnim uslovima.
-
Nema komentara.













